KLAUZULA INFORMACYJNA

Wypełniając obowiązek prawny uregulowany zapisami art. 13 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) Dz. U. UE . L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r, dalej jako „RODO”, informujemy, że:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.5 ust.2 RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu,
10. po zamknięciu okienka, do klauzuli informacyjnej masz dostęp w górnej części strony.
zapoznałem/zapoznałam się

Wydarzenia

Kiermasz podręczników szkolnych

Kiermasz podręczników szkolnych odbędzie się w jadalni w poniedziałek (13.09.) - podręczniki dla klas 1 i we wtorek (14.09.) - podręczniki dla klas 2. Wszystkie podręczniki tylko po szkole podstawowej.

Konkurs o brytyjskim języku migowym w ramach projektu e-Twinning

W miesiącu kwietniu uczniowie z kilku klas wzięli udział w szkolnym konkursie online związanym z brytyjskim językiem migowym w ramach projektu międzynarodowego eTwinning.

Zwycięstwo Kasi Sędkiewicz z kl. 2Mg w konkursie na najlepszy plakat.

Zwycięstwo Kasi Sędkiewicz z kl. 2Mg w konkursie na najlepszy plakat związany z tematyką zrównoważonego rozwoju oraz problemów środowiska w ramach projektu międzynarodowego e-Twinning.

Konkurs dla uczniów klas V-VII szkół podstawowych w Łodzi

XXIV Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie w Łodzi oraz Łódzkie Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego w Łodzi zapraszają uczniów szkół podstawowych z klas V- VII w Łodzi do udziału w konkursie wiedzy o Łodzi pt. ANTYK PO ŁÓDZKU.

Konkurs Wiedzy o Konstytucji 3 maja

W przeddzień Narodowego Święta Trzeciego Maja, z okazji 230 rocznicy uchwalenia Konstytucji, w szkole odbył się Konkurs Wiedzy o Konstytucji 3 maja.

Konkurs "Kangur Matematyczny"

22 kwietnia 2021 r. odbył się konkurs Kangur Matematyczny. W konkursie wzięło udział 15 uczniów naszej szkoły.Najwyższy wynik w kategorii Junior uzyskała:Aleksandra Telbuch z kl. 2D (92,5 pkt),a w kategorii Student - Krzysztof Telbuch z kl. 3M (71,25 pkt).

III miejsce w międzyszkolnym konkursie

Z radością ogłaszamy, że prace uczennic naszego liceum doceniono w międzyszkolnym konkursie: „Murale – graficzna historia miasta czterech kultur”.

Certyfikat - Dobrze Zaprojektowana Szkoła 2021

Uczniowie naszego liceum pod kierunkiem Doroty Żuchowskiej na początku tego roku szkolnego opracowali projekt Antydepres-Arty, który został zgłoszony do Ogólnopolskiego Konkursu Projektanci Edukacji organizowanego przez Nową Erę.

III miejsce w konkursie o Stanisławie Lemie

W związku z ustaleniem przez Sejm roku 2021 m.in. Rokiem Stanisława Lema nauczyciele naszej szkoły Dorota Żuchowska i Jacek Radzikowski, przy współpracy Anety Rapalskiej, zorganizowali Międzyszkolny Konkurs nt. twórczości tego pisarza.

Święto Patronki

Dziś wspominamy Marię Skłodowską-Curie – patronkę naszego liceum, wielkiego naukowca, kobietę, która jako jedyna na świecie otrzymała nagrodę Nobla z 2 różnych dziedzin (fizyka i chemia). Niech słowa uczonej towarzyszą nam w tych trudnych czasach:  „ Niczego w życiu nie należy się bać, ...