Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Życie i twórczość pana T.

W 2020 roku przypada setna rocznica urodzin Leopolda Tyrmanda - wybitnego pisarza, dziennikarza i publicysty. Również w tym roku minie 35. rocznica jego śmierci. Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, w uznaniu wielkich zasług ustanowił Tyrmanda patronem roku 2020. W dokumencie posłowie podkreślili również, że autor głośnej powieści Zły i bezkompromisowego Dziennika 1954, był jednym z najbardziej nieszablonowych twórców polskiej literatury drugiej połowy XX wieku.
Z tej okazji chętni uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w mikroprojekcie zatytułowanym Życie i twórczość Pana T organizowanym przez Dorotę Żuchowską.
Po zapoznaniu się z życiorysem i dorobkiem literackim Artysty oraz obejrzeniu w kinie Charlie filmu Pan T, uczestnicy projektu pisali test konkursowy.
Niżej wymienieni uczniowie zostali laureatami; otrzymali w nagrodę książki Tyrmanda oraz dyplomy i talony na ocenę bardzo dobrą z języka polskiego.
I miejsce: Maja Fijałkowska, Igor Antosik kl. IIb
II miejsce: Ada Sitkiewicz, Wiktoria Kamińska kl. I Gg oraz ex aequo Mariusz Pokora kl. IBg
III miejsce: Aleksandra Telbuch, Amelia Marciniak kl. Id
Wyróżnienie: Weronika Sobczak, Mateusz Antczak kl. IIg
Serdeczne gratulacje dla zwycięzców oraz podziękowania dla wszystkich uczestników!