Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Sympozjum o Obozie dla Dzieci i Młodzieży oraz uroczystość pod Pomnikiem Pękniętego Serca Matki.

Nasza szkoła, jak co roku, zorganizowała, 1 czerwca 2022 roku, sympozjum dotyczące historii i funkcjonowania Obozu dla Dzieci i Młodzieży, który w czasie II wojny światowej mieścił się przy ulicy Przemysłowej w Łodzi. Do współpracy w organizowaniu tego przedsięwzięcia zostaliśmy zaproszeni przez Komitet Dziecka w 2005 roku. Nasze seminarium wchodzi w plan działań podejmowanych w związku z uroczystością pod Pomnikiem Pękniętego Serca Matki w parku Szarych Szeregów, która rozpoczyna się zawsze o godzinie 12.00 1 czerwca z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka.
Uczennice i uczniowie naszej szkoły z klasy 1a, 1c i 3c przygotowali program artystyczny. W seminarium uczestniczyli uczniowie XXIV LO, XXX LO oraz Zespołu Szkół Salezjańskich.
Celem przedsięwzięcia było zapoznanie młodzieży z historią jedynego w Europie Obozu dla Dzieci i Młodzieży oraz włączenie jej w spotkanie pokoleń dzieci, młodzieży i dorosłych z byłymi więźniami obozu w Łodzi. W uroczystości uczestniczyli także przedstawiciele Urzędu Miasta, Wydziału Edukacji i Komitetu Dziecka. Spotkanie to jest hołdem dla pomordowanych dzieci oraz apelem o pokój na świecie.
Warto również przypomnieć, że Kapituła Dziecięco – Młodzieżowa, działająca przy Komitecie Dziecka, co roku wręcza dziesięciu osobom lub instytucjom medal „Serce Dziecku”. Społeczność naszego liceum otrzymała ten medal w 2015 roku.
W efekcie naszych działań obecna na spotkaniu młodzież zdobyła wiedzę na temat trudnej polskiej historii, dotyczącej czasów II wojny światowej i funkcjonowania w/w obozu.